Cred ca viata este mai mult decat materie, mai mult decat ceea ce vedem sau pipaim. Cred in suflet, cred in inviere!
I believe life is more then stuff, more then what we can see or touch. I believe in soul, I believe in resurrection.
"Dar chipul lumii acesteia trece.
Dupa el vine altul.
Despre acela, din acela chiar, ne vorbeste Isus.
El a venit la noi din celalalt mod de existenta.
E veacul viitor: vesnicia."
P. Arsenie Boca
Prislop 4.12.49 din "Cuvinte vii", p. 246
Sa aveti sarbatori pline de bucurii si lumina!
Have a great easter holiday full of happiness and light!
Hristos a inviat!
Christ is risen!
Ana ma motiveaza sa postez imagini cu flori in fiecare vineri.





